Naisten hemmottelupäivä Yrjönkadun uimahallissa
Yrjönkadun uimahallissa järjestetään jälleen hemmottelupäiviä. Hemmottelupäivinä nautitaan muun muassa uinnista tunnelmavalaistuksessa ja lempeästä taustamusiikista.
Naisten kevään hemmottelupäivät ovat keskiviikot 12.2. 4.3. ja 15.4.2020
Naisten hemmottelupäivinä nautitaan muun muassa uinnista tunnelmavalaistuksessa ja lempeästä taustamusiikista. Uinnin ja saunomisen lomassa tarjolla on myös kevyitä hemmotteluhoitoja, kuten intialaista päähierontaa, kulmien siistimistä ja värjäystä, niska-hartiahierontaa sekä virkistävää kasvohoitoa. Kasvohoito sisältää puhdistuksen, kuorinnan, naamion ja tehotipat.
Kevyet hoidot maksavat 7 e /kpl, ja ne ovat tarkoitettu ainoastaan hemmottelupäivinä uimaan/saunomaan tuleville asiakkaille. Hoidoissa on käteismaksu, ja ajanvaraus on hemmottelupäivinä paikan päällä. Hemmotteluhoidot järjestetään molemmissa kerroksissa, niin että 1. ja 2. kerroksissa on omat hierojat ja kasvohoitajat.
Luonnollisesti myös hemmottelupäivien aikana voi lisäksi nauttia Cafe Yrjön monipuolisista antimista. Hemmottelupäivinä voimassa ovat normaalit sisäänpääsymaksut, ja kassa menee näinä päivinä kiinni 20.00.
Naisten hemmottelut teemapäivinä klo 13.00 - 20.00.
Miesten keväthemmotteluille on Yrjönkadulla varattu torstait 20.2., 12.3. ja 23.4.2020.
Pääsymaksut
kertamaksu 5,50 e aikuiset / 3 € muut alennusryhmät
Tapahtumapaikka / Venue
Jaa valitsemassasi palvelussa:
Stadissa.fi tarjoaa vinkkejä vapaa-aikaan vuoden ympäri.
Voit vinkata mukaan tapahtuman tai uutisen Helsingin seudulta.







































































